
A tartósságra alapozzon!
A belső felületképzés tartóssága érdekében elengedhetetlen az alapozó használata. A megfelelő alapozót a fogadófelület minősége alapján választjuk ki. Alapozó réteg felvitele szükséges a fogadófelületre vakolás előtt, valamint a vakolt felületre festés alá.
Az alapozó használatának előnyei
- biztosítja a glettanyag megfelelő tapadását,
- elősegíti a szárazvakolat tartós és biztos tapadását,
- homogén fogadófelületet és jobb tapadást biztosít a festés számára,
- megakadályozza a festés foltosodását.
Festés és tapétázás előtt a tökéletes és tartós eredmény érdekében Rigips alapozó használata szükséges.

A Rikombi Grund alkalmazható alapfelületek előkészítésére, pórustömítésre, felület nedvszívó képességének csökkentésére/kiegyenlítésére, valamint portalanításra. Használata festés, glettelés előtt és után ajánlott. Hézagoláskor a gipszkarton és glettelt felület közötti nedvszívóképesség kiegyenlítésére Rikombi Grund mélyalapozó használata elengedhetetlen. Q2, Q3 és Q4 felületi minőség esetén festés és tapétázás előtt a gipszkartont és a simított felületet le kell alapozni!
Az alapozóra felvihető rétegek:
- glettek
- festékek
- tapéták

A Rikombi Kontakt növeli a Rigips gipszes vakolatok és szárazvakolatok tapadását a fogadófelülethez, valamint egyenletes tapadószilárdságot biztosít. Rigips szárazvakolat készítése előtt a nyers falfelületet Rigips Rikombi Kontakt alapozóval kell kezelni!
Az alapozóra felvihető rétegek:
- szárazvakolat ragasztógipsszel
- vakolatok, gipszes vakolatok
(pl. beton)
Az extrém nedvszívó felületeket (pl. pórusbeton, gipszkarton) előzőleg Rikombi Grund alapozóval kezeljük le. Az alapozó csökkenti és kiegyenlíti a felület nedvszívó képességét, ezért fontos a használata. A felületek alapozását általában festőhengerrel, esetleg ecsettel vagy szórással végezzük.
Tükörsima felületeket (pl. monolit betonszerkezetek, polisztirol elemek és idomcsövek) Rikombi Kontakt alapozóval kezeljünk annak érdekében, hogy a vakolat megtapadjon az alapfelülethez!
Fontos! Az alapfelület mindig legyen tiszta, fagymentes, száraz, szilárd, teherbíró, mozgás- és zsugorodásmentes, valamint mentes az elválasztó rétegektől (por, olaj, zsír). Az alapozót használat előtt alaposan fel kell keverni saját vödrében, hígítás nélkül. Használat során is gyakran keverjük meg az anyagot, így megakadályozhatjuk a diszperzió durvább szemcséinek leülepedését. A teljes felületen egyenletesen hordjuk fel az anyagokat. Használjunk teddy- vagy lakkhengert, esetleg ecsetet. A szerszámokat használat után azonnal vízzel tisztítsuk meg. Egyes speciális megoldások, például szárazvakolatok felvitele előtt tapadóhíd használata kötelező!