A TŰZGÁTLÓ SZERKEZETEK KÜLÖNLEGES SZERELÉSI KÖVETELMÉNYEI
Habosított anyagú csatlakozó szivacscsík (C tűzvédelmi osztály, hab, filc) abban az esetben alkalmazható, ha azt a borítás teljes vastagságában a gletteléssel elfedi. Közvetlen tűzterhelés esetén (pl. a válaszfal csúszó-csatlakozása a mennyezethez) A, esetleg B tűzvédelmi osztályba tartozó anyagból készült szigetelő csíkot kell alkalmazni.
A kapcsolódó szerkezetekhez történő csatlakozás részleteit a Rigips irányelvek szerint szükséges megtervezni.
Többrétegű szerkezet esetén minden réteget hézagolni kell (hézagerősítő szalag csak a legfelső rétegbe szükséges).
A dilatációs hézag szélessége nem haladhatja meg a 20 mm-t.
10 mm-nél nagyobb várható lehajlás esetén esetén a felső födémkapcsolatnál csúszó-csatlakozást kell kialakítani, az UW-profil alá gipszkarton csíkot szükséges elhelyezni.
A tűzgátló szerkezetnek egységesnek kell lennie, áttörések és egyéb gyengítő megoldások nélkül. A beépített lámpatesteknek, nyíláskitöltéseknek és egyéb felhasznált anyagoknak rendelkezniük kell a tűzgátló szerkezetekben történő használatukat lehetővé tevő bizonylattal, vagy megfelelő módon el kell őket takarni.
Önoltó anyagból készült elektromos dobozok akkor használható, ha azok a fal két oldalán nem egymással szemben helyezkednek el.
Gipszkarton álmennyezet esetében ügyelni kell a megfelelő függesztők és keresztösszekötők használatára.
Be kell tartani az ásványgyapot szigetelés vastagságára, sűrűségére és típusára vonatkozó előírásokat, úgy, hogy ezek a paraméterek a Rigips jóváhagyott műszaki dokumentációjával összhangban legyenek.